کوچینگ, کوچینگ سازمانی, کوچینگ شغلی

تفاوت بین کوچینگ رهبری، مدیران اجرایی، کسب‌وکار و زندگی چیست؟

کوچینگ رهبری

امروزه متخصصان میتوانند به انواع مختلفی از برنامههای کوچینگ یا مربیگری دسترسی داشته باشند که برای کمک به پیشرفت شغلی آن‌ها طراحی شده است. با این حال، اغلب افراد بین انواع مختلف کوچینگ، یعنی کوچینگ رهبری، مدیران اجرایی، زندگی و کسب‌وکار سردرگم می‌شوند و فکر می‌کنند همه آن‌ها یکسان هستند. اما در واقع بین آن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. در ادامه شما را با این تفاوت‌ها آشنا می‌کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید و از خدمات مرتبط با خودتان بهره ببرید.

کوچینگ رهبری Leadership

کوچینگ رهبری یک ابزار توسعه‌ای و آموزشی مدیریتی است که به رهبران کسب‌و کار در سطوح مختلف کمک می‌کند تا مهارت‌های رهبری خود را برای اثرگذاری بیشتر و به حداکثر رساندن عملکرد بهبود بخشند. سازمان‌های پویا و چابک این خدمات را ابزاری قدرتمند در نظر می‌گیرند زیرا با تمرین و بازخورد مستمر، آگاهی رهبران را افزایش می‌دهد.

یکی از قابل توجه‌ترین مزایای کوچینگ رهبری، افزایش توانایی رهبران برای ایجاد انگیزه بیشتر در تیم خود و دستیابی به اهداف شخصی، حرفه‌ای و تجاری است. علاوه بر این، چنین برنامه‌ای می‌تواند به رهبران کمک کند تا دیدگاه بهتری از نقاط قوت و ضعف خود پیدا کنند و بستری مساعد برای تیمشان ایجاد کنند. از طریق کوچینگ رهبری رهبران کسب و‌کارها می‌توانند اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهند و تأثیر معناداری بر سازمان ایجاد کنند.

کوچینگ مدیران اجرایی Executive Coaching

این نوع کوچینگ شامل یک رویکرد مبتنی بر تحقیق و مصاحبه برای کمک به مدیران اجرایی برای دستیابی به پیشرفت شخصی و حرفه‌ای از طریق ایجاد آگاهی، تسهیل عمل و تشویق به یادگیری و توسعه است. تمرکز کوچ‌های اجرایی بر بهبود عملکرد افراد با کمک به ایجاد و حفظ دیدگاه‌ها، مهارت‌ها، نگرش‌ها و رفتارهای تازه است.

برنامه‌های کوچینگ مدیران اجرایی می تواند به سازمان‌ها کمک کند تا به تیم‌های خود برای عملکرد بهتر انگیزه دهند. محل کار شاهد افزایش کلی در شناخت، خودآگاهی و مهارت‌های اجتماعی خواهد بود. کارکنانی که در برنامه کوچینگ اجرایی قرار می‌گیرند احساس می‌کنند که نیازهای آن‌ها توسط سازمان برآورده می‌شود – چیزی که می‌تواند از مشارکت کارکنان و اهداف حفظ و ارتقای آن حمایت کند. با پرورش و رشد میل به یادگیری، یک برنامه کوچینگ اجرایی می‌تواند محرک تفکر اصیل باشد و نوآوری را در یک سازمان هدایت کند.

کوچینگ زندگی Life Coaching

کوچینگ زندگی یا لایف کوچینگ برای توصیف یک رویکرد کلی از کوچینگ با فردی که به مسیری برای رسیدن به اهداف خاص نیاز دارد، استفاده می‌شود. این اهداف می توانند مرتبط با هر زمینه‌ای از زندگی فرد باشند – زندگی شخصی، شغلی یا خانوادگی. کوچ‌های زندگی به عنوان متخصصانی بی‌طرف خدمت می‌کنند که با برگزاری جلسات متناوب، مثلاً یک جلسه یک ساعته هر دو هفته یکبار، به رشد مسئولیت‌پذیری در مشتریان خود در قبال اهدافشان کمک می‌کنند.

یکی از شاخه‌های مهم کوچینگ زندگی، برای کارآفرینان، مدیران و رهبران تعریف می‌شود (Life Coaching for Executives) که به ایشان کمک کند در همه‌ ابعاد زندگی به تعادل و نیک‌زیستی دست پیدا کنند، چرا که اغلب برای چنین افرادی موفقیت در حوزه‌ شغلی به بهای از دست رفتن تعادل و کیفیت زندگی در حوزه‌های دیگری مانند سلامت و  خانواده است.

تاکید اصلی کوچینگ زندگی بر رفاه کلی و نیک‌زیستی فرد است. با کوچینگ زندگی، افراد می‌توانند اهداف خود را شفاف‌تر کنند تا بتوانند در مسیر زندگی دلخواه خود قدم بردارند. این فرایند به آنها کمک می‌کند تا تغییرات اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کنند و شانس موفقیت خود را در کارهایی که انجام می‌دهند بیشتر کنند. همچنین به افراد کمک می‌کند تا از توانمندی‌های ذاتی خود بهره ببرند و انگیزه و اشتیاق خود را ارتقا دهند.

کوچینگ کسب‌وکار Business Coaching

کوچینگ کسب‌وکار در مورد کمک به متخصصان، کارآفرینان و اینفلوئنسرها برای دستیابی به اهداف خود با اتخاذ رویکرد راهبردی و استراتژیک‌تر برای رشد است. نتیجه حاصل ایجاد یک رابطه مشترک بین کوچ  و یک صاحب کسب‌وکار است که در آن کوچ کمک می‌کند مراجع یک تجارت موفق را توسعه دهد.

یک کوچ حرفه‌ای در این زمینه برای افزایش رشد کسب و کار برنامه‌های رشد، بازخورد سازنده، استراتژی‌های کسب‌وکار و در صورت نیاز توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد. با استفاده از ترکیبی از تخصص، ابزار و دانش مرتبط با صنعت، یک کوچ کسب‌و‌کار می‌تواند به صاحبان کسب‌و‌کار کمک کند تا سازمان یا کسب‌وکار خود را به سطوح بالاتری از موفقیت برسانند. چنین برنامه‌ای میتواند به ایشان کمک کند تا شکاف‌های دانشی را ببندند، نقاط کور را شناسایی کنند و ظرفیت‌های موجود را به شکوفایی برسانند.

جمع‌بندی

در چشم انداز پویای کسب‌وکار امروز، هیچ سازمانی نباید ارزش برنامه‌های کوچینگ را دست کم بگیرد. برای تبدیل شدن به سازمانی که در چشم‌اندازتان است، ضروری است که رهبران کسب‌وکارها به فکر همکاری با کوچ مناسب باشند.

یکی از نکات مهمی که در مورد کوچینگ باید به آن توجه کرد این است که نظارتی بر این فرایند نیست. تقریباً هر کسی می‌تواند خود را یک کوچ بنامد زیرا این حرفه به آموزش رسمی یا مجوز نیاز ندارد. بنابراین لازم است پیش از شروع همکاری با کوچ، از دانش، تخصص و تجربه‌ی پیشین او اطمینان حاصل کنید.

پ.ن: در صورت تمایل به همکاری با من به عنوان تنها کوچ مورد تایید موسسه مارشال گلداسمیت در ایران، ضمن اطمینان از تخصص و اعتبار برنامه‌ی کوچینگ، از ساختار و رویکرد تضمین شده مارشال گلداسمیت در تعریف و پیاده‌سازی برنامه‌های کوچینگ در سازمان‌ها بهره خواهید برد.

اگر به دنبال خدمات کوچینگ سازمانی (رهبری یا اجرایی) هستید اینجا کلیک کنید.

اگر به دنبال خدمات کوچینگ توسعه فردی هستید، اینجا کلیک کنید.

امتیاز دهید
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *