روانشناسی مثبت, معرفی کتاب

معرفی کتاب مزیت شاد بودن ( مزیت شادمانی)

معرفی کتاب مزیت شاد بودن

شان اکر، پژوهشگر دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب مزیت شاد بودن (یا به ترجمه دیگری مزیت شادمانی) برخلاف باور شایع میان مردم، موفقیت را دلیلی بر شاد بودن نمی‌داند، بلکه شاد بودن را دلیلِ موفقیت دانسته و معتقد است، سبک زندگی شاد می‌تواند انسان را در مسیر موفقیت قرار بدهد.

به عقیده او شاد بودن موفقیت را به ارمغان می آورد؛ در حالی که مردم فکر می‌کنند تنها در صورتی که موفق باشند به افراد شادی تبدیل خواهند شد. اما آکر در کتاب مزیت شاد بودن، مثبت نگری، شادی و سرحال بودن را کلید اصلی قرار گرفتن در مسیر موفقیت دانسته است، چرا که معتقد است افراد تنها در این صورت می‌توانند خلاق‌تر، با انگیزه‌تر و کارآمد‌تر عمل کرده و به موفقیت برسند. (به نقل از بوکاپو)

مزیت شاد بودن، کتاب الهام بخشی است که نویسنده در آن هفت اصلی را که ریشه در رواشناسی مثبت دارد و باعث ایجاد شادمانی بیشتر و در نتیجه رشد عملکرد و موفقیت می‌شود، بیان می کند.
این کتاب را چندسال پیش یکی از تاثیرگذارترین افراد زندگی ام به من معرفی کرد و دوست داشتم که گنج آن را با شما هم به اشتراک بذارم. مترجم این کتاب خانم گیتا شیخ الاسلامی است و توسط انتشارات صابرین منتشر شده که می توانید از اینجا تهیه کنید.

کتاب مزیت شاد بودن به چه کسانی توصیه می شود؟

در دنیای پر مشغله و پر استرس امروز، افراد زیادی در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستند، اما علیرغم همه تلاش ها، همچنان به شادمانی و رضایتمندی دست پیدا نمی کنند. خواندن این کتاب به همه کسانی پیشنهاد می شود که به دنبال درک و یادگیری جدیدی از مفهوم شادمانی هستند، می خواهند عملکرد کاری بالاتری داشته باشند و به دنبال این هستند که بتوانند از خود در مقابل تنش ها و فشارهای دنیای پرسرعت امروز مراقبت بیشتری کنند.

بخش هایی از کتاب:

  • ” هر یک از ما مانند پروانه‌ی اثر پروانه ای هستیم. و هر حرکت کوچکی به سمت یک ذهنیت مثبت تر می‌تواند از طریق سازمان‌ها ، خانواده‌ها و جوامع ما امواج مثبتی ایجاد کند.”
  • ” تمرکز روی چیزهای خوب فقط به معنی غلبه بر احساسات ناخوشایند درونی‌مان نیست تا نیمه پر لیوان را ببینیم. به معنی باز کردن ذهن ما به ایده ها و فرصت هایی است که به ما کمک می کند در کار و زندگی بهره‌ورتر ، موثرتر و موفق تر باشیم.”
  • “وقتی شاد هستیم – وقتی ذهنیت و خلق و خوی ما مثبت است – باهوش تر ، با انگیزه تر و در نتیجه موفق تریم. شادمانی در مرکز است و موفقیت پیرامون آن می چرخد.”
  • “بررسی مداوم جهان برای پیدا کردن چیزهای منفی هزینه زیادی دارد. خلاقیت ما را کاهش می دهد ، سطح استرس ما را افزایش می دهد و انگیزه و توانایی ما را برای رسیدن به اهداف کاهش می دهد”
  • ” بدون عمل ، دانش اغلب بی معنی است. همانطور که ارسطو گفت ، برای اینکه عالی باشیم نمی توانیم صرفا عالی فکر کنیم یا احساس عالی بودن کنیم ، باید عالی عمل کنیم”

 

اگر این کتاب را خوانده اید، یا در حال خواندن آن هستید، بخش‌هایی از آن را که دوست دارید زیر این پست بنویسید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای “معرفی کتاب مزیت شاد بودن ( مزیت شادمانی)

  1. Laleh گفت:

    شاد زیستن نیازمند غلبه بر منفی نگری و یادگیری مهارت لذت بردن از جنگیدن با مشکلات و مسائل زندگی است. کتاب مزیت شاد بودن ضمن معرفی موانع و مشکلاتی که از شاد بودن شما جلوگیری می کنند راهکارهای آزادسازی انرژی های مثبت و بهره گیری از نگرش مثبت و سازنده را به شما آموزش می دهد و با ارائه آموزه هایی کاربردی و قابل اجرا، شما را قادر می سازد، گام به گام شاد زیستن واقعی را تجربه کنید و اجازه ندهید مشکلات باعث دلسردی و ناامیدی شما شوند.

    ممنون از سایت خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *