کوچینگ

چگونه تغییر رفتار ماندگار داشته باشید؟ این 2 نکته را در نظر بگیرید.

تغییر رفتار

اعلام نیت به تغییر رفتار

اگر درختی در جنگل به زمین بیفتد و کسی صدای افتادن آن را نشنود، آیا در اصل واقعاً صدایی ایجاد کرده است؟ این یک معمای کلی پشت این موضوع است که: چرا برای ایجاد تغییر رفتار و مدل عادتی لازم است دو مرحله‌ را جدی بگیرید.

شما کاملا باید این دو مرحله را انجام دهید درغیر این صورت فرآیند تغییر انجام نمی‌شود. این دو مرحله عبارتند از: درگیر کردن involve و تغییر change

درگیر کردن مانند تبلیغات است. شما باید اعلام دهید دقیقاً در چه زمینه‌ای قصد ایجاد تغییر دارید. برای مثال شما بابت رفتارتان ابراز پشیمانی کردید و به خاطر آن عذرخواهی کردید و حالا می‌خواهید به دیگران بگویید که برای این رفتارتان قصد دارید کاری انجام دهید. این کار سختی است، زیرا تغییر ادراک مردم از رفتارتان بسیار سخت‌تر از تغییر رفتارتان است، زیرا افراد شما را با کلیشه‌ی درون خود می‌بینند.

برای مثال اگر فکر کنید که من فردی مغرور و متکبر هستم، آن موقع هر کاری که برای من انجام دهید یا درباره‌ی من فکر کنید یا در موردم حس کنید از فیلتر برداشت شما از من عبور خواهد کرد. با این چارچوب هر چقدر هم که من برای بهبود رفتارم تلاش کنم تقریبا غیرممکن است درک شما از من تغییر پیدا کند.

بیشتر بخوانید: کلید تغییر رفتار ، تغییر هویت است

با این حال اگر با افراد در میان بگذارید که قصد ایجاد تغییر دارید، شانس شما برای درک شدن در زمینه‌ی بهبود رفتارتان بیشتر خواهد شد. ناگهان تلاش شما روی صفحه رادار آنها قرار می‌گیرد. اگر به افراد اطلاع دهید که سخت در تلاش برای ایجاد تغییر در رفتارتان هستید و آن را هر هفته تکرار کنید، درک آنها و تصویری که از شما در ذهن دارند نیز بهتر خواهد شد. حتی اگر از آن‌ها بخواهید تا شما را برای ایجاد تغییر راهنمایی کنند شانس شما برای بیشتر درک شدن بالاتر می‌رود. این گونه توجه آن‌ها به شما بیشتر می‌شود تا ببینند پیشنهادات‌شان برای شما مفید بوده است یا خیر.

با انجام این تبلیغات کم‌کم افراد به پذیرش وجه جدیدی از شما می‌رسند و این گونه شما توجه همه را به درخت در حال سقوط معطوف می‌کنید. 

تغییر ساده است اما راحت نیست. بلکه بسیار دشوار است. شما باید آن را انجام دهید و برای ایجاد تغییر زمان صرف کنید. وقتی مردم متعهد می‌شوند که بهتر شوند، کاری دشوار و قهرمانانه انجام می‌دهند. هیچ راه حل کوتاه و آسانی وجود ندارد. دستیابی به هدف پایدار مستلزم زمان زیاد، کار سخت، فداکاری شخصی، تلاش مداوم و تعهد به فرآیندی است که سال‌ها ادامه دارد.

بیشتر بخوانید: ۸ دلیلی که نشان می‌دهد چرا تغییر رفتار واقعاً سخت است

بهترین زمان ایجاد تغییر رفتار

اگر می‌خواهید عادت‌های خود را تنظیم کنید، از خودتان بپرسید: “هم اکنون” تمایل دارم چه چیزی را تغییر دهم؟

شما متعهد هستید، آماده‌اید، مایل به تغییر هستید. چه چیزی شما را عقب نگه می‌دارد؟ چه چیزی ممکن است شما را از انجام تعهد خود برای تغییر باز دارد؟ این موضوع به شکل رویایی است که اغلب ما آن را دیده‌ایم. برای من این گونه است:

من به طرز باورنکردنی مشغول هستم. در واقع از همیشه مشغول‌ترم. بیش از حد به کارم احساس تعهد می‌کنم و روال زندگیم کمی از کنترل خارج شده است. در حال حاضر ما بر روی چند چالش منحصر به فرد کار می‌کنیم که به گمانم بدترین آنها تا دو ماه دیگر به پایان خواهد رسید. بعد از آن من می‌خواهم برای خودم زمانی بگذارم و زندگی‌ام را نظم بدهم، با خانواده‌ام وقت بگذرانم و ورزش کنم. این گونه همه چیز تغییر خواهد کرد و زندگی خیلی سخت نخواهد بود.

آیا تا به حال این خواب را دیده‌اید؟ چند وقت است که خواب آن را می‌بینید؟ ما همیشه زمان تغییر را به تعویق می‌اندازیم، چرا که یا رویارویی با آن برایمان دشوار است، یا خوش خیالانه فکر می‌کنیم در آینده زندگی سهل‌تر خواهد بود. پس خود را به سراب و رویای تغییر گره می‌زنیم و با افسوس می‌گوییم بالاخره یک روزی…

سراب شما چگونه است؟

اگر می خواهید چیزی را در خود تغییر دهید بهترین زمان، زمان حال است. از خود بپرسید: “الان حاضرم چه چیزی را تغییر دهم؟” هم اکنون این کار را انجام دهید. این به قدر کافی خوب خواهد بود. 

بیشتر بخوانید: ۶ روش غیرمنتظره برای ایجاد عادت‌های خوب و نگهداری از آن‌ها

امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *