کارگاه «افزایش بهره‌وری با شجاعت هیجانی» به دعوت شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی برگزار شد

کارگاه شجاعت هیجانی
در روز 22 تیرماه، کارگاه «افزایش بهره‌وری با شجاعت هیجانی» به دعوت شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی EIED برگزار گردید.
یکی از نکات مهمی که در سازمان‌ها کمتر به آن پرداخته می‌شود، این است که افرادی که سمت‌های مختلف سازمانی را برعهده می‌گیرند، برای داشتن عملکرد بالا در اون جایگاه، شجاعت هیجانی لازم را ندارند.
برای نمونه، اغلب میزان شجاعت هیجانی مورد نیاز در جایگاه کارشناس فروش، رهبر تیم و مهندس طراح احتمالا برابر نیست، بنابراین کسی که به عنوان مهندس طراح سال‌ها عملکرد عالی داشته، ممکن است در جایگاه کارشناس فروش یا مدیر دپارتمان، کاهش بهره‌وری شدیدی را گزارش کند.
 بنابراین، به عنوان بخشی از برنامه توسعه نیروی انسانی، لازم است برای پرورش این ویژگی، هدف‌گذاری کرده و نقشه راهی ترسیم شود.

شجاعت هیجانی چیست و چرا اهمیت دارد؟

شجاعت هیجانی، یعنی تمایل ما به احساس کردن تمام احساسات و هیجانات؛ نیروی محرکه هر چیز مهمی است که ما انجام می دهیم.

برای نمونه، به مکالمه دشواری فکر کنید که می‌خواهید با شخصی داشته باشید اما اقدامی برای انجام آن نکرده‌اید. حال فکر کنید که چرا این کار را انجام نداده‌اید؟ شرط می‌بندم که می‌دانید چه می‌خواهید بگویید و به قدر کافی نیز مهارت در مکالمه دارید. همچنین تصور می‌کنم در ذهن خود فرصتی برای انجام این مکالمه ایجاد کرده‌اید. اما چرا تا به حال اقدامی برای آن انجام نداده‌اید؟

در اینجاست که بحث شجاعت هیجانی مطرح می‌شود. مساله‌ای هست که شما نمی‌خواهید آن را حس کنید. شاید امکان درگیری وجود داشته باشد یا این که طرف مقابل شما عصبانی شود، حالت تدافعی بگیرد یا شاید خود شما نیز عصبانی شوید و بخواهید از خودتان دفاع کنید. من مطمئن نیستم که ممکن است شما چه چیزی را احساس کنید، اما خطر تجربه آن احساس؛ شما را متوقف می‌کند. همه ما را متوقف می‌کند. به همین دلیل است که شجاعت هیجانی برای دنبال کردن چیزهای بااهمیت، بسیار حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *