دو پرسش مهمی که برای رهایی از اهمال‌کاری باید به آن‌ها پاسخ بدهیم

اهمال‌کاری

دو پرسش مهم برای غلبه بر اهمال‌کاری

برای غلبه بر اهمال‌کاری خود، پیش از هر چیز باید بفهمید که چرا  اهمال‌کاری می‌کنید و کارها را به تعویق می‌اندازید و چگونه اهمال‌کاری شما را از دستیابی به اهدافتان باز می‌دارد، سپس می‌توانید یک برنامه‌ی عملی مشخص، بر اساس تکنیک‌های مناسب و ساختارهای ضروری تدوین کنید که به شما در مقابله با دلیل شما برای به تعویق انداختن کمک کند. اگر اهمال‌کاری به صورت یک عادت در ما شکل گرفته، می‌توانیم با جایگزین کردن عادت‌های سالم، کم‌کم بر آن غلبه کنیم.

در این ویدیو به دو پرسش مهمی پرداختیم که باید برای عبور از کمال‌گرایی بهش پاسخ بدیم.

1 دیدگاه برای “دو پرسش مهمی که برای رهایی از اهمال‌کاری باید به آن‌ها پاسخ بدهیم

  1. Laleh گفت:

    زمانی که تصمیم‌گیری فرد بر اساس احساس خوب لحظه‌ای باشد، تصمیماتش بر اهداف کوتاه‌مدت متمرکز می‌شود. این افراد با این تفکر اشتباه که دم غنیمت است و باید از آن لذت‌برد، به انجام کارهای دیگر تمایلی‌ندارند. و بر اساس حس لذت‌جویی عمل می‌کنند. شما به‌خودتان می‌گویید بعداً انجامش می‌دهم. تصور و بهانه ذهنتان آنست که در آینده فقط در عرض چندساعت، پرانرژی و با انگیزه آن‌کار را انجام می‌دهید. اما مشکل آن است که آینده نیز مانند حال حاضر است.

    اگر امروز انرژی و انگیزه ندارید، در آینده نیز نخواهید داشت. شما در آینده شخص دیگری نخواهید بود. به‌ ناچار در آن روز مجدداً کار را به روز دیگری محول می‌کنید. تا زمانی‌که به زمان ضرب‌الاجل برسید تا آن کار را انجام دهید یا در صورت ضرب‌العجل نداشتن، در یک سیکل منفی دائماً کار را به تعویق می‌اندازید. بعضی افراد اهمالکار برای توجیه به‌تعویق انداختن کار و قبول نکردن سختی ناشی از آن در لحظه اکنون، با این توجیه که تحت شرایط فشار بهتر کار می‌کنند، خود را قانع می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *